Pomyliłam tabletki - co zrobić?

Witam, przepraszam, że piszę, ale już o tej godzinie lekarz jest zamknięty, a jutro święto. A mianowicie - przyjmuję tabletki Y*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna przyjmowana w schemacie 24+4) - dziś po raz pierwszy zdarzyła mi się pomyłka. Pomyliłam tabletki i zamiast wziąć 10 tabletkę, wzięłam 16. Co mam teraz zrobić - przyjąć pominięta tabletkę i zażywać je po kolei potem, czy zacząć od dziś połkniętej -16 i jechać dalej? No i oczywiście, czy ochrona przed ciążą byłaby dalej skuteczna? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Idalia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wszystkie z 24 tabletek z substancją aktywną są identyczne (4 tabletki "placebo" zresztą także nie różnią się między sobą). Nie zrobiła Pani nic, co może wpłynąć na skuteczność antykoncepcji. Może Pani spokojnie kontynuować przyjmowanie tabletek, a zamiast 16 przyjąć po prostu 10.

Pozdrawiam serdecznie!