Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Porażenie nerwu twarzowego a opadanie powieki

Witam, ok 4 lat temu przeszłam porażenie nerwu twarzowego. Mam problem z okiem. Opada mi powieka. W ogóle mam inną połowę twarzy. Na pewno jest lepiej niż było ale i tak nie wyglądam jak kiedyś. Co mogę zrobić by wyglądać trochę lepiej i by te oko nie zamykało mi się gdy np się uśmiecham, ziewam? Odczuwam również tj drętwienie twarzy gdy powieje wiatr. To normalne? Do kogo mogę się zgłosić by to skonsultować?
KOBIETA ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Specjalistą, który zajmuje się porażeniem nerwu twarzowego jest neurolog.
W leczeniu w tym przypadku najlepiej sprawdzą się odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne. Pomoże je dobrać zarówno neurolog jak i lekarz rodzinny.
Pozdrawiam.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Witam Panią, Prawdopodobnie przeszłą Pani obwodowe porażenie nerwu twarzowego, pozostały nadal objawy niesprawności połowy twarzy i wtórne współruchy, jak zaciskanie powieki przy gryzieniu, ziewaniu...
Można rozważyć podanie leków, które mogą rozluźnić mięśnie, działać przeciwskurczowo. Konieczny kontakt z NEUROLOGIEM , może zaleci coś więcej

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy