Pośrodkowo u podstawy płatów czołowych i w lewej okolicy czołowo-skroniowej widoczna policykliczna przestrzeń

Witam, czy poniższy wynik CT głowy jest niepokojący i co oznacza? "Pośrodkowo u podstawy płatów czołowych i w lewej okolicy czołowo-skroniowej widoczna policykliczna przestrzeń o gęstości tkanki tłuszczowej ze zwapnieniami na obwodzie. liczne rozsiane ogniska tłuszczowe w obu półkulach. Obraz TK odpowiada najpewniej pękniętej torbieli skórzastej. Komora III w przedniej części modelowana, rogi czołowe przemieszczone do boków. Komora boczna prawa poszerzona." Dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na pęknięcie torbieli oraz rozlanie jej zawartości. Wynik badania należy odnieść do stanu klinicznego pacjenta. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.