Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co sugeruje moje badanie rezonansem?

badanie rezonansu magnetycznego z kontrastem w istocie białej obu półkulach mózgu w lokalizacjach podkorowych w zakresie płatów czołowych i ciemieniowych widocznych ok 10 obszarów hiperintensywnych w sekwencjach T2/FLAIR O ŚREDNICY DO 5,5 MM po za tym intensywność sygnalu istoty szarej oraz białej mózgu w normie. Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony , nieposzerzony,symetryczny. komora III,wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Struktury tylnojamowe patologi nie wykazują Rezerwa objętosciowa na poziomie otworu wielkiego zachowana. w uwidocznionym fragmentycznie odcinku C kręgosłupa protuzja tarczy międzykręgowej na poziomie C5/C6 PRZYLEGAJĄCA DO BRZUSZNEJ POWIERZCHNI RDZENIA KRĘGOWEGO. pRZYSADKA MÓZGOWA NIEPOSZERZONA w obrębie mózgowia nie stwierdza się obszarów ograniczenia dyfuzji. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego w obrębie mózgowia nie stwierdza się obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnału. Niwielkie zmiany dyskopatyczne oraz spondylotyczne na poziomie C3/C4 wnioski w obu półkulach w lokalizacjach podkorowych nieliczne , nieprawidłowe ogniska hiperintesywne - w róznicowaniu zmiany wsteczne naczyniopochodne , pierwotna demielizacja Po zym braz MR mózgowia w granicach normy dla wieku. Protruzja tarczy międzykręgowej na poziomie C5/C6 modelująca rdzeń krgowy po za tym jak w opisie .
KOBIETA, 43 LAT około miesiąca temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

OPIS MRI Głowy i kreg C; " badanie rezonansu magnetycznego z kontrastem w istocie białej obu półkulach mózgu w lokalizacjach podkorowych w zakresie płatów czołowych i ciemieniowych widocznych ok 10 obszarów hiperintensywnych w sekwencjach T2/FLAIR O ŚREDNICY DO 5,5 MM po za tym intensywność sygnalu istoty szarej oraz białej mózgu w normie. Układ komorowy nadnamiotowy nieprzemieszczony , nieposzerzony,symetryczny. komora III,wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Struktury tylnojamowe patologi nie wykazują Rezerwa objętosciowa na poziomie otworu wielkiego zachowana. w uwidocznionym fragmentycznie odcinku C kręgosłupa protuzja tarczy międzykręgowej na poziomie C5/C6 PRZYLEGAJĄCA DO BRZUSZNEJ POWIERZCHNI RDZENIA KRĘGOWEGO. pRZYSADKA MÓZGOWA NIEPOSZERZONA w obrębie mózgowia nie stwierdza się obszarów ograniczenia dyfuzji. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego w obrębie mózgowia nie stwierdza się obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnału. Niwielkie zmiany dyskopatyczne oraz spondylotyczne na poziomie C3/C4 wnioski w obu półkulach w lokalizacjach podkorowych nieliczne , nieprawidłowe ogniska hiperintensywne - w róznicowaniu zmiany wsteczne naczyniopochodne , pierwotna demielizacja .Poza tym braz MR mózgowia w granicach normy dla wieku. Protruzja tarczy międzykręgowej na poziomie C5/C6 modelująca rdzeń kręgowy po za tym jak w opisie . " MRI głowy w normie; Obraz MRI / CD? DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ , zmiany dyskopatyczne w kręgosłupie szyjnym ! Konieczna pełna konsultacja; Opisy badań do interpretacji klinicznej ; po badaniu.... Najważniejszy PACJENT I OBJAWY Wyniki badań do interpretacji klinicznej Ważna ocena stanu ogólnego i neurologicznego, pełny wywiad i badanie, analiza wyników laboratoryjnych ! Ważny tez nastrój, sen; tryb życia i przyjmowane leki Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy