Co znaczy takie badanie mózgu?

Dane ze skierowania: bóle głowy, ciągły ból lewej dolnej i górnej kończyny, wysokie ciśnienie. Opis badania: W obrębie istoty białej prawego bieguna skroniowego, podkorowo, widoczny jest hiperintensywny w obrazach FLAIR i T2-zaleznych nieco rozmyty obszar o średnicy 6mm. Kilka mniejszych zmian tego typu o średnicy 3 mm wiczone podkorowo w obrębie istoty białej półkul mózgu. Poza tym prawidłową intensywność sygnałów istoty białej i szarej mózgowia. Ciało modzelowate prawidłowe. Przestrzenie płynowe przymózgowe nieposzerzone. Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Wodociąg mózgu, komora IV prawidłowe. Struktury tylnijamowe zmian nie wykazują. W badaniu nie stwierdza się zaburzeń swobodnej dyfuzji ani obszarów patologicznego wzmocnienia po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Wnioski: kilka niespecyficznych ognisk w obrębie istoty białej mózgowia, nadnamiotowo - zmiany niespecyficzne. Wskazana korelacja z danymi klinicznymi. Bardzo dziękuję!

Witam! Należy przeprowadzić dalszą diagnostykę w ramach oddziału neurologicznego, aby ustalić przyczynę stwierdzonych zmian. Konieczne badanie EEG, Wzrokowe potencjały wywołane i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Powodzenia W. Łuczkowski.