Postępowanie po zdjęciu gipsu w przypadku złamania kości promieniowej ręki

Witam, syn miał złamanie nasady dalszej kości prmieniowej ręki bez przemieszczenia. Przez 3 tyg był w gipsie, który zdjęto wczoraj. RTG wyszło w porządku. Lekarz zalecił pływanie, zakazał ćwiczeń na w-f, zabaw na drabinkach itd, nakazał uważać na rękę. Chciałam zapytać, na ile należy dziecko ograniczać - syn ma 8 lat i jest dzieckiem żywym i paraliżuje mnie myśl o jakimś ponownym urazie. Co wolno dziecku po zdjęciu gipsu? Czy wolno podnosić cięższe rzeczy, np. tornister?

Przez kilka tygodni okolica po złamaniu będzie słabsza zaleciłbym więc noszenie na czas aktywności ochraniacza na nadgarstek jak do jazdy na rolkach. Po 3 tygodniach usunąć ochraniacz. W tym czasie ćwiczyć ściskanie miękkiej gąbki lub piłki. Ograniczyć sporty kontaktowe.