Postępowanie w przypadku stłuszczenia wątroby

witam prosze mi powiedziec czy stluszczenie watroby jest grozne i co zrobic zeby go nie bylo dziekuje

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

stłuszczenie watroby jest niebezpieczne jeżeli wywiąże się zapalenie, co prowadzi do włóknienia i marskości. Należy zastosować dietę w chorobie stłuszczeniowej wątroby, zwiększyć aktywność fizyczną oraz znormalizować masę ciała jeżeli jest nadwaga lub otyłosć brzuszna.

Pozdrawiam serdecznie