Poszerzenie przestrzeni periwaskularnych w strukturze głębokich płatów skroniowych

Witam! Mam na imię Małgorzata, proszę o wyjaśnienie zdania wypisanego w opisie radiologa po Rezonansie Magnetycznym "Poszerzenie przestrzeni periwaskularnych w strukturze głębokich płatów skroniowych i w centrum senmiovale" czy to moze związane z początkiem alzheimera? bo tego się b. boje! Z góry dziękuję za odpowiedź. A jeszcze jedno, jakie badanie diagnostyczne mogłoby wskazać czy mam początki lub nie choroby alzheimera?

Opis wyniku pomoże rozszyfrować lekarz. On również na podstawie badania rozwieje Pani wątpliwości dotyczące objawów choroby Alzheimera. Można również skonsultować się z psychologiem, który wykona tzw. ocenę funkcji poznawczych i sprawdzi czy są jakieś problemy.
Pozdrawiam