Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego głowy przy podejrzeniu choroby Alzheimera

RM głowy(podejrzenie alzheimera) -liczne, głównie drobne ogniska o syg. podwyższonym w t2 i Flair, zlokalizowane w istocie białej obu półkul, odp. najprawdopodobniej zmianom naczyniopochodnym - symetryczne poszerzenie bruzd na sklepistości półkul, mierne poszerzenie przestrzeni płynowych wokół wysp, układ komorowy nieposzerzony, obraz umiarkowanego zaniku korowego bez cech patognomicznych dla Alzheimera - torbiel szysznki10x6x5 bez ucisku -nieznaczne poszerzenie bruzd na sklepistości pólkul
KOBIETA, 75 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Piotr Jurczyk
44 poziom zaufania

Witam. Obraz MR zawiera zarówno cechy choroby naczyniowej, jak i degeneracyjnej mózgu, co nie pozwala rozpoznać "czystej" choroby Alzheimera (a tak naprawdę rozpoznanie pewne jest dopiero po badaniu mikroskopowym tkanki mózgowej, czego za życia pacjenta się nie wykonuje), a ewentualnie otępienie typu alzheimerowskiego lub mieszane. Obraz przypomina te często spotykane u osób w podeszłym wieku obciążonych dodatkowymi chorobami. I w zależności od nich, w leczeniu należy pomyśleć o profilaktyce naczyniowej (neurolog/kardiolog/lekarz POZ), jak i lekach poprawiających funkcje poznawcze (neurolog/psychiatra). Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy