Bóle głowy z towarzyszącymi im wymiotami

Witam! Mam 47 lat, cierpię na bóle głowy, którym niekiedy towarzyszą wymioty. W wypisie ze szpitala mam, że to bóle prawdopodobnie pochodzenia naczyniowego. Wczoraj odebrałam wyniki badania rezonansu, konsultację z lekarzem mam dopiero za ponad miesiąc, chciałabym się dowiedzieć, czy tak jak przypuszczam nie wynikło nic poważnego. Wynik brzmi: w obu półkulach mózgu widoczne są drobne zmiany hyperintensywne w czasie T2-zależnym i w sekwencji FLAIR śr. do 2-3mm w płatach skroniowych potylicznych i ciemieniowych położone głównie na granicy korowo-podkorowej, które odpowiadaja zmianom niedokrwiennym naczyniopochodnym. Drobna jamka poudarowa w torebce wewnętrznej lewej półkuli mózgu śr. ok 2mm. Podnamiotowo nie stwierdza się zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony bez przemieszczeń. Przestrzenie podpajęczynówkowe odcinkowo nieznacznie poszerzone na sklepistości płatów ciemieniowych, pozostałe prawidłowej szerokości" Sądzę, że to nic takiego?

Witam! Badanie potwierdza postawione rozpoznanie. Badanie MR głowy uwidoczniło liczne, drobne zmiany naczyniopochodne w obu półkulach mózgu. Ogólnie sytuacja nie wymaga pilnego postępowania, należy jedynie zastosować się do zaleceń w karcie wypisowej. Warto pamiętać o kontroli czynników ryzyka sercowo-naczyniowego i ewentualnej profilaktyce udarowej. Pozdrawiam serdecznie!