Co oznacza drobna ogniskowa zmiana w MR głowy?
Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku badania MR głowy: W obrębie istoty białej na pograniczach skroniowo- ciemieniowych obu półkul mózgu warstwach górno i nadkomorowo a także nadkomorowo w prawym płacie czołowym obecne są nieliczne drobne ogniska 3-5mm hyperintensywne w T2, PD i FLAIR w T1 hypo i izointensywne o niespecyficznym, prawdopodobnie naczyniopochodnym charakterze. Nie widać innych zmian ogniskowych wśród nad oraz podnamiotowych struktur mózgu. Układ komorowy jest prawidłowy.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka
Witam, w powyższym badaniu MR głowy opisano drobne ogniska niedokrwienne. Same w sobie nie stanowią powodu do niepokoju , jednak ich interpretacja powinna odbyć sie w łączności z badaniem neurologocznym i analizą objawów klinicznych. Bardzo proszę udać sie z wynikiem do kierującego na badanie specjalisty. Pozdrawiam serdecznie .