Poszerzone miedniczki nerkowe

Witam. Córka 5 lat ma poszerzone miedniczki nerkowe. Prawa 1,3 x 0,7 lewa 1,2x0,5. Po tyg. Od usg po tyg. Zrobiłam wyniki z moczu. Wszystko ok tylko leukocyty 5-10 eryrocyty świeże 0-1. Jak się urodziła miała powiększona miedniczke lewa 0,2 cm. Nic się nie działo. Wyniki były ok. Czy to teraz jakąś infekcja?

Przy poszerzonych miedniczkach nerkowych i takim poziomie leukocytów w moczu trzeba stwierdzić zakażenie dróg moczowych co może wymagać leczenia antybiotykiem. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z pediatrą prowadzącym.