Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć powiększoną miedniczkę nerkową?

Rok temu wykryto u corki powiekszona miedniczke nerkowa. Miala ona 32mm. Mieszkamy w Uk i tu corka byla operowana metoda laparoskopowa. Z tego co mowil chirurg wszystko sie udalo w 100%. Bedac w Pl na wakacje zrobilismy corce usg nerki z ktorego wynika ze miedniczka nerkowa ma 34mm. Czy to normalne? Bylam pewna ze usg pokaze ze miedniczka jest duzo nniejsza po operacji i boje sie ze operacja zostala zle przeprowadzona
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Autotransplantacja

Przeszczep nie musi kojarzyć nam się z nieznajomym dawcą. Autotransplantacja pozwala na przeszczepienie danej tkanki w obrębie tego samego organizmu. Jest ona stosowana m.in. w leczeniu szpiczaka mnogiego.

Wojciech Jasnos
16 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Niestety brak informacji o rodzaju wykonanego zabiegu, przyczynie poszerzenia miedniczki nerkowej oraz czasie jaki upłynął od zabiegu. Celem zabiegów chirurgicznych nie zawsze jest skorygowanie danego stanu lecz usunięcie przyczyny, która go wywołała. Jeśli przyczyną poszerzenia miedniczki był refluks pęcherzowo-moczowodowy jest kilka metod operacyjnych, które się stosuje. W przypadku relfluksu pęcherzowo-moczowodowego najbardziej miarodajnym badaniem jest cystografia mikcyjna. Informacje zawarte w pytaniu nie są wystarczające do udzielenia odpowiedzi. Sugerowałbym wizytę u urologa dziecięcego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy