Poszerzone pojedyncze miedniczki nerkowe w wyniku USG

Co oznaczaja poszerzone pojedyncze miedniczki ? ostatnio miałam badanie USG i wyszło że mam poszerzone pojedyncze miedniczki nerkowe oraz duzy,zagiety pecherzyk zolciowy (bed cech zapalnych). Co to znaczy?

witam,
zagięty pęcherzyk żółciowy jest wariantem anatomicznym i nie ma powodów do niepokoju.
Pojedyncze poszerzone miedniczki nerkowe jeżeli nie dają żadnych objawów nie stanowią obecnie powodów do niepokoju, może Pani skonsultować się jeszcze z nefrologiem
Wynik badania zawsze musi być oceniany przez lekarza, który kierował na badanie lub innego, który ma niezbędne informacje kliniczne oraz z innych badań diagnostycznych.
pozdrawiam