Co oznacza pęcherzyk żółciowy bez złogów u dziecka?

Witam! Bylam dzisiaj na usg brzucha z moją 4miesięczną córką. Otrzymalam taki opis: watroba bez zmian ogniskowych, pecherzyk żolciowy bez zlogow,przewody żòłciowe nie poszerzone, , śledzions w normie. Nerko o dl. 56mm, w nerce lewej miedniczka w wymiarze ap 4 mm, nerki bez innych istotnych zmian. Nie uwidoczniono patologiczych zbiornikow plynu w obrębie jamy brzusznej. Doktor wykonujaca usg stwierdzila, ze wszystko jest w porzadku. Mnie jednak martwi ta miedniczka, tymbardziej ze na usg w trzecim tygodniu zycia miala wymiar 2,2mm. Corka wyniki moczu ma dobre. Zapytalam czy w takim przypadku konieczna jest wizyta u nefrologa, Pani Doktor powiedziala ze nie ma takiej koniecznosci, zasugerowala jedynie powtorne usg po ukonczeniu 12 miesiaca zycia.

Nie ma powodu do niepokoju, wynik USG jamy brzusznej jest prawidłowy, takie dyskretne zaznaczenia w USG miedniczki nerkowej u tak małego dziecka nie jest patologią. A pęcherzyk żółciowy jest bez złogów czyli bez kamieni, więc także wszystko jest w porządku. Interpretacją wyniku powinien zająć się bezpośrednio lekarz, który kierował na to badania.