Miedniczka nerkowa ampularna w wyniku MRI

witam , mam wynik z MRI z następującym opisem:w prawej nerce miedniczka ampularna do 12mm, w lewej torbiel miąższowa ok.8mm - co to oznacza i do kogo się zwrócić o pomoc - Jola lat 49

Magdalena StusiĹska

Miedniczka ampularna oznacza miedniczkę nerkową typu bańkowatego. To odmiana anatomiczna miedniczki nerkowej nie stanowiąca patologii. Szerokość miedniczki nerkowej nie powinna przekraczać 20 mm- tak więc nie jest ona poszerzona. Pojedyńcze torbiele o wymiarze do 1cm nie są powodem do zmartwienia- występują często w nerkach i nie powodują dolegliwości.