Miedniczka nerkowa ampularna w wyniku MRI
witam , mam wynik z MRI z następującym opisem:w prawej nerce miedniczka ampularna do 12mm, w lewej torbiel miąższowa ok.8mm - co to oznacza i do kogo się zwrócić o pomoc - Jola lat 49

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Miedniczka ampularna oznacza miedniczkę nerkową typu bańkowatego. To odmiana anatomiczna miedniczki nerkowej nie stanowiąca patologii. Szerokość miedniczki nerkowej nie powinna przekraczać 20 mm- tak więc nie jest ona poszerzona. Pojedyńcze torbiele o wymiarze do 1cm nie są powodem do zmartwienia- występują często w nerkach i nie powodują dolegliwości.