Poszerzone przewody mleczne i kilka małych torbieli w piersiach

Witam. Mam 21 lat jestem pół roku po porodzie nie karmie i nie karmiłam bo były problemy . Byłam na usg piersi i mam poszerzone przewody mleczne i kilka małych torbieli w obydwu piersiach. Czy cos sie z tym robi? a co z tymi przewodami?czy to cos groznego? czy jakos to sie leczy? Przy dotykaniu czuje zgrubienie w piersiach czy to zniknie?

Aleksander Ropielewski

Należy poczekać, aż poziom prolaktyny wróci do normy i ustabilizuje gospodarka hormonalna po porodzie. Z reguły stosuje się jedynie obserwację.