Poszerzone przewody mlekowe a możliwe dolegliwości

Witam. Byłam na usg piersi i wyszło ze mam kilka małch torbieli w piersiach i poszerzone przewody mlekowe. Jestem po porodzie 7 mies. mialam kilka razy zapalenie nie karmilam prawie wcale. Moje pytanie brzmi czya usg wykryje czy w tych poszerzonych przewodach cos sie dzieje? czy znajduje sie jakas wydzielina? badz jakies guzy? czy powinnam zrobic mammografie? czy usg wystacza? i czy zgrubienie ktore czuje w piersi to są te przewodyy?

Aleksander Ropielewski

Usg wykryje zmiany w przewodach mlekowych. Wyczuwalne przez Panią zmiany to najpewniej właśnie poszerzone przewody mlekowe. USG nie zwalnia z wykonywania mammografii. Są to badania uzupełniające się.