Co oznacza poszerzenie przewodów mlekowych?
Dzień dobry. Co pół roku jeżdżę na usg piersi. W prawej wychodzi poszerzenie przewodów mlekowych co pół roku większe.Co oznacza poszerzenie?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
poszerzenie przewodów mlekowych może być związane z zaleganiem treści płynowej bądź obecnością struktur tkankowych. Do poszerzenia przewodów mlekowych może dojść na skutek produkcji wydzieliny w piersi (u osoby, która nie karmi ani nie jest w ciąży) lub zmian w obrębie piersi.
Dokładna interpretacja jest możliwa po otrzymaniu pełnego wyniku badania oraz przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotnego, dlatego najlepiej skonsultować się z ginekologiem w sprawie poszerzających się przewodów mlekowych. Być może konieczne będzie poszerzenie dotychczasowej diagnostyki.
Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poszerzone-przewody-mlekowe-a-mozliwe-dolegliwosci,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/gesto-gruczolowe-z-widocznym-poszerzeniem-przewodow-mlekowych,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-serdecznie-chcialabym-uzyskac-informacje-na-temat-moich-badan-a-dokladnie-usg-sutkow-ktore.