Co oznacza poszerzenie przewodu mlekowego?

Jestem w 30 tygodniu ciąży. Tydzień temu robiłam USG piersi, w którym stwierdzono, że nie mam guzków litych ani torbieli, tylko w jednej piersi mam poszerzony przewód mlekowy 3 mm. Co to oznacza? Boję się, że może to być coś złego?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W czasie ciąży, szczególnie w ostatnim trymestrze, piersi przygotowują się do produkcji mleka. Dlatego też poszerzenie przewodu mlecznego nie musi świadczyć o patologii. Po porodzie warto dbać o prawidłowe przystawianie dziecka do piersi i nie dopuszczać do zastoju pokarmu. W razie pojawienia się zaczerwienienia, bolesności, gorączki trzeba zawsze skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie