Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększająca się krosta na penisie

Witam, około 3 miesięcy temu zauważyłem na penisie małą krostkę koloru skóry. Początkowo nie przejmowałem się tym, a po ok. 2 miesiącach zaczęła ona powoli znikać. Niestety ok. tydzień temu zauważyłem znaczny jej wzrost, była większa niż na początku. Nie wygląda to przeraźliwie, bo ma wielkość ok. 5 mm, lecz w tej chwili zaczynam się martwić coraz bardziej. Mniej więcej w tym samym czasie zacząłem palić papierosy i najbardziej obawiam się właśnie raka. Jestem kompletnie "zielony" w tematach tego typu chorób i nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z czymś takim. Mam 18 lat. Proszę o poradę eksperta.

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam! Opisana zmiana może mieć wiele przyczyn. Nie da się konkretnie ustalić pochodzenia tej zmiany bez dokładnej bezpośredniej oceny oraz uzupełnienia wywiadu chorobowego (szczególnie na temat kontaktów płciowych). Wstępnie biorąc pod uwagę powiększanie się zmiany należy podejrzewać infekcję wirusem brodawczaka ludzkiego typu 6 i 11, infekcja ta może powodować kłykciny kończyste. Jeśli chodzi o przyczyny nowotworowe to nie ma powodu do niepokoju. Rak prącia jest nowotworem, który dotyczy starszych mężczyzn, mało prawdopodobne, aby wystąpił w Pana przypadku. Proponuję zgłosić się do dermatologa w celu dokładnej oceny zmian. Tylko tak będzie możliwe ustalenie przyczyny, a tym samym dobranie ewentualnego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy