Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziwne plamy na penisie - czy to mogą być kłykciny?

Mam 21 lat, ostatnio wyskoczyły mi plamki podobne do siniaków na penisie, na tzw. żołędziu. Boję się, że to kłykciny kończyste, bo moja była dziewczyna poinformowała mnie, że niby ja ją tym zaraziłem. Boję się, że to prawda, czy te siniaki mają z kłyciną coć wspólnego? Proszę o szybką odpowiedź.

21 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Witam serdecznie.

Kłykciny kończyste są zmianami, które powstają w wyniku infekcji wirusem brodawczaka. Najczęstszym sprawcą jest typ wirusa 6 lub 11, rzadziej typ 16 lub 18.
Choroba jest przekazywana drogą płciową.
Przebieg choroby często jest bezobjawowy. W pozostałych przypadkach u mężczyzn pojawiają się zmiany skórne zlokalizowane na powierzchni żołędzia lub po wewnętrznej stronie napletka. Zmiany mają postać brodawek, czyli wypustków, tak więc nie odpowiadają opisowi podanemu przez Pana. 

Powód występowania zmian należy wyjasnić, podobnie jak możliwość infekcji wirusem brodawczaka, któy jak już napisałam może być bezobjawowy. Zachęcam do wizyty u lekarza, najlepiej dermatologa-wenerologa.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy