Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłykciny kończyste odbytu i penisa

Kłykciny odbytu i obok penisa czy po przyjęciu Szczepień (Silgard) jest szansa że to ustąpi i nie powróci ? kocham się z moją dziewczyną w prezerwatywie czy to oznacza że ją zaraziłem i jej też wyskoczą Kłykciny ? pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Szczepionka zabezpiecza przed infekcją wirusem HPV, nie leczy jednak już aktywnej choroby. Stosowanie prezerwatywy znacznie zmniejsza możliwość zakażenia, ale nie wyklucza jej całkowicie.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy