Dziwne zmiany okolic intymnych - czy to grzybica?

Jestem 25-letnim mężczyzną, od dłuższego czasu zauważam zmiany skórne moich okolic intymnych. Są to czerwone plamy w okolicach krocza rozprzestrzeniające się na nogi. Nie swędzą, ale skóra z nich często się złuszcza. Na żołędziu i prąciu nie zauważyłem nic niepokojącego, jednak w okolicach odbytu znajduje się jakby narośl podobna do hemoroidy. Zastanawiam się czy to jakaś choroba hemoroidalna bądź grzybica? Uprzejmie proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
W Pana przypadku jest bardzo prawdopodobne, że są dwie różne przyczyny dolegliwości.
Opisywane pierwsze zmiany skórne zlokalizowane w okolicach krocza mogą być związane z infekcją grzybiczą. Mogą też wskazywać na reakcję alergiczną.
Druga zmiana może być efektem infekcji wirusem brodawczaka, powstają wówczas zmiany nazwane kłykcinami kończystymi i jedną z typowych lokalizacji jest okolica odbytu.
Jednak, żeby potwierdzić przyczynę dolegliwości i włączyć odpowiednie leczenie, konieczna jest wizyta u dermatologa - lekarz po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu ustali rozpoznanie.
Pozdrawiam