Swędzenie w okolicach odbytu nasilające się wieczorem

Witam. Jestem mężczyzną i mam 25 lat. Od pewnego czasu szczególnie wieczorem kiedy już kładę się spać w okolicach odbytu czuję swędzenie,które staje się nie do wytrzymania. Rano zauważam zawsze w tejże okolicy drobne ranki. Coś takiego jak oparzenie. Dodam,że w ciągu dnia też drapie,ale nasila się wieczorem. Co to może być? Pytam tutaj bo trochę wstydzę się iść do lekarza ...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć infekcji pasożytniczej. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.