Powiększona przysadka mózgowa i podejrzenie problemów z tarczycą

Mam 19 lat,powiększoną przysadkę mózgową i podejrzenie problemów z tarczycą.Moje fT4 wynosi 15,6 (12,6-21,0).Wynik USG: PP-13,4x16,3x50,5mm, V- 5,81 cm3; PL-14,9x16,5x50,5mm, V-6,55cm3.Poziom amplitudy ech w miąższu normoechogeniczny(...)Tarczyca nie schodzi za mostek.Lekarz stwierdził niedoczynność t,ponieważ wg niego tarczyca jest za mała.Mam pewne objawy (np. nadmierna senność).TSH miałam badane rok temu,wynosiło 0,76 (0,27-4,7).Czy tarczyca faktycznie jest za małych rozmiarów?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję powtórzyć badanie tsh. Sądzę, że lekarz wykonujący usg ma największe doświadczenie dotyczące tego badania. Ewentualnie zastanwaiłbym się co do rozpoznania na podstawie samego usg, chociaż na podstawie USG i objawów to szybciej. Niestety podanie jednego objawy to trochę za mało aby móc coś więcej powiedzieć. A przysadka mózgowa jest jakiej wielkości? Jeszcze jakieś inne objawy? Po powtórzeniu tsh proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.