Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania USG tarczycy u 22-latki a niedoczynność tarczycy

Mam 22 lata,jestem kobietą,właśnie zrobiłam badanie USG tarczycy a to opis: Tarczyca mała z zachowaną symetrią wielkościową miąższu płatów-wymiarach PP 12x13x39mm,V=2.83ml,PL 11x14x40 mm,V=3.02 ml.Sumaryczna objętość tarczycy wynosi okołoV=6ml/stosownie dla wieku lat 9. Czy to jest niedoczynność tarczycy?Czy nieleczenie niedoczynności tarczycy może doprowadzić do śpiączki? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Niedoczynności tarczycy nie rozpoznaje się na podstawie badania USG, ale na podstawie badań biochemicznych krwi. Mała tarczyca w opisie badania może jedynie sugerować niedoczynność, wskazany jest jednak kontakt z endokrynologiem. Nieleczona niedoczynność tarczycy może wiązać się z wieloma powikłaniami, skrajnie ciężka niedoczynność jest zagrożeniem życia i może doprowadzić do śpiączki.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy