Powiększona śledziona i wynik badania USG
Witam. Wczoraj mialam robione badanie usg, mam powiekszona sledzione -18 cm. Mam tez anemie i jestem nosicielka zoltaczki typu B. Mam 27 lat. Nic mi nie dolega poza uczuciem pelnosci w brzuchu. Prosze o pomoc, jaka moze byc przyczyna w moim przypadku. Pozdrawiam Monika.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, wskazany jest kontakt z hematologiem. WZW typu B może być przyczyną powiększenia śledziony, ale obecność anemii budzi podejrzenie niedokrwistości hemolitycznej.