Powiększone gulki na szyi u 2-letniego dziecka

Pytanie dotyczy mojego synka, który ma 2 lata i 9 m-cy. Od ponad 6 mc-y na szyi zauważalne są gulki. Wykonałam USG, i na szczęście wyszło że to nic poważnego, po prosu są powiększone. Ale martwi mnie to, że one nie maleją i nikt mi nie powiedział, co powinnam zrobić aby się zmniejszyły , bądź zmalały. Jak synek bywa przeziębiony, od razu ma temp. pow. 38 stp. utrzymująca się ok 3 dni i od razu skarży się na ból gardła. Może tak jego układ odpornościowy reaguje?

Lek. Tomasz Budlewski

Ale co wyszło w USG? Rozumie że owe "gulki" to węzły chłonne? Węzły chłonne często są powiększone w czasie infekcji, potem same znikają. Jeśli dziecko nie ma objawów infekcji a węzły nadal są powiększone radziłbym wizytę u pediatry. Co do objawów przeziębiania to są typowe, gorączka, ból gardła...