Powiększone i bolesne piersi oraz brak okresu a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, miesiączkę powinnam dostać 15-20 grudnia. Od 2 tygodni niesamowicie bolą mnie piersi, otóż: są gorące, nabrzmiałe, sutki są wielkie, piersi ogólnie twarde. Mam bóle lekkie jak przed miesiączką, jednak pierwszego dnia, gdy piersi mnie tak zabolały miałam lekko czerwoną plamkę na wkładce, a do tej pory nic. Czy mogę być w ciąży ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ najczęstszą przyczyną braku miesiączki jest ciąża, teoretycznie jak najbardziej może być Pani w ciąży. W celu jej potwierdzenia/wykluczenia proszę wykonać test ciążowy lub badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi.