Powiększone węzły chłonne, zatkany nos u 6-miesięczniaka

Uprzejmie proszę o interpretację wyników morfologii i moczu mojego 6 miesięcznego synka. Z objawów - powiększone węzły chłonne, często z rana zatkany nosek. Bad. żywej kropli krwii pokazuje m.in. larwy pasożytów. Morfologia: poniżej normy: HCT 32.4, RBC 4.08, MCV 79.4, rozmaz: poniżej normy NEUT 1.5 oraz procentowo 27.00, powyżej normy: LYM procentowo 56.2 i MXD 16,8. Mocz fiz-chem jest w porządku, osad: nabłonki płaskie, leukoc., pasemka śluzu - pojedyńcze, bakterie - nieliczne. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Badanie żywej kropli krwi jest badaniem, które nie jest uznane przez konwencjonalną medycynę. A propos morfologii... nie ma takiej możliwości, by ocenić tylko wybrane parametry. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.