Zatkany nos, powiększone węzły chłonne a morfologia

Witam,od jakiegoś czasu mam powtarzaną morf.krwi, zawsze dwa parametry budzą niepokój: neut. są trochę pomniejszone,a eozyn.są powiększone-wynik ostatniego badania:Neut%- 48.00(50-70.00),EO%-12.00 (1.00-4.00) mam katar-ciągle zatkany nos, RTG zatok- w normie,w badaniu USG szyi wyszło,że mam powiększone węzły chłonne (Węzły chłonne obustronnie o zachowanym rysunku, powiększone do 17-18mm).Lekarz zasugerował,że może to stan zapalny ale CRP jest w normie..lekarz POZ sam nie wie z czego to się bierz

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Nie pisze Pan jak długo utrzymują się objawy, jednak sugerowałabym wizytę u lekarza laryngologa. Być może konieczne będzie rozpoczęcie diagnostyki w kierunku przewlekłego eozynofilowego zapalenia zatok. Specjalista ustali to po zebraniu dokładnego wywiadu i badaniu. Obecnie zdjęcie Rtg nie jest uznawane za najlepszą metodę diagnostyczną przewlekłych zapaleń zatok. Za podstawowe i zdecydowanie bardziej czułe badanie uchodzi tomografia komputerowa. Powiększenie węzłów chłonnych może być następstwem stanu zapalnego. Proszę nie zwlekać i zgłosić się do specjalisty.
Pozdrawiam