Powiększone węzły chłonne na szyi i pachwinach a prawidłowy wynik CRP

Długotrwale powiększone węzły chłonne na szyi i pachwinach , badanie crp normie co może być powodem ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Przyczyn jest zbyt dużo aby je wymienić. Badanie CRP nie jest czułe w 100 %, co oznacza, że nie można wykluczyc stanu zapalnego. Jeżeli jednak węzły powiększone są już od dawna, to można rozważyć biopsję lub wycięcie węzła do badania histopatologicznego. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem i wspólnie ustalić jakie postepowanie będzie dla Pana/Pani najlepsze.