Powiększone węzły chłonne na szyi i w pachwinach

witam. mam pytanie dotyczące węzłów chłonnych. od dłuższego czasu(ponad pół roku) mam powiększone węzły chłonne szyi,ale nie bolą. dwa miesiące temu powiększyły mi się też w pachwinach i te były bolesne, w prawym dole biodrowym największy w osi krótkiej 8,7mm. dostałam wtedy antybiotyk i objawy prawie ustąpiły ale nie na długo ponieważ za tydzien sie wszystko wróciło i tak jest do dziś. czasami mnie bolą. proszę powiedzieć co z tym robić i czego mogą być to objawy. chorujęteż na łuszczyce

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn powiększonych węzłów chłonnych może być wiele. proponuję udać się ponownie do lekarza celem badania. Bez badania nie ma możliwości udzielenia jakiś porad.