Czy przyjmowanie tego leku przy łuszczycy jest bezpieczne?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie łuszczycy. Posiadam ją od bardzo długiego czasu i jest ona tylko na głowie i mam dwie pojedyncze plamki pod piersią. W skrócie radzę sobie z nią i nie utrudnia mi ona życia ponieważ jest jak na razie zaleczona. Zastanawiam się czy przyjmowanie izoteku przy tej przypadłości nie jest niebezpieczczne, ponieważ czytałam w ulotce że lek ten strasznie wysusza skórę. Poinformowałam o tym panią dermatolog, ale chciałabym się jeszcze upewnić czy na pewno nie jest to przeciwwskazaniem, ponieważ najbardziej boje się tego że wysypie mi całe ciało, a nie jest łatwo się tego pozbyć. Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Stosowanie Izoteku u pacjentów chorych na łuszczycę nie jest przeciwwskazane, ponieważ lek ten jest niekiedy wykorzystywany do leczenia tej przypadłości, a w związku z tym istnieje możliwość, że nie tylko nie pogorszy on stanu Pani skóry, a wręcz go polepszy.

W przypadku zalecenia zażywania Izoteku przez dermatologa powinna się Pani zastosować do wskazanego dawkowania.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących retinoidów: https://portal.abczdrowie.pl/retinoidy

https://portal.abczdrowie.pl/izotek-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.