Co robić z tymi zmianami przy łuszczycy odwróconej?

Stwierdzono u mnie łuszczycę odwróconą. Nigdy wcześniej nie miałam żadnych zmian, a tym bardziej w pachwinach. Czy możliwe że zmiany pokazały się po tym jak dwa tygodnie temu miałam robiony zabieg na twarz dermapen(mezoterapia mikroiglowa)? W piątek mam kolejną serię zabiegu i nie wiem czy iść czy nie pogorszy to zmian.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, dlatego nie mogła się Pani nią zarazić podczas wykonywanego zabiegu. Przyczyną łuszczycy odwróconej mogą być natomiast zaburzenia odporności, czynniki genetyczne, stres, a także przyjmowanie leków lub sterydów.

Łuszczyca, jak i inne autoimmunologiczne choroby skóry, jest ogólnym przeciwwskazaniem do mezoterapii mikroigłowej, dlatego najprawdopodobniej zabieg nie mógłby się odbyć. Proszę udać się do dermatologa i rozpocząć leczenie.

Temat łuszczycy poruszony był w jednym z naszych artykułów pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/luszczyca.

Więcej na temat mezoterapii mikroigłowej przeczytać można w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/mezoterapia-iglowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.