Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Refundacja leków na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Wymaga ona specjalistycznego leczenia. Jakie leki przyjmować przy łuszczycy? Czy są one refundowane? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o kosztach leczenia łuszczycy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, leczenie łuszczycy to przede wszystkim nawilżanie skóry oraz ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem oraz wychładzaniem jej. W domowych warunkach warto zadbać o częste nakładanie na skórę emolientów, które natłuszczają skórę, tworząc film ochronny. Jeśli jest Pani zainteresowana, to o roli emolientów w leczeniu łuszczycy przeczyta Pani tu: https://portal.abczdrowie.pl/znaczenie-emolientow-w-leczeniu-luszczycy. Inne preparaty lecznicze to leki antyhistaminowe oraz przeciwświądowe – dostępne są w żelu lub w maści. Kremy pielęgnacyjne, podobnie jak emolienty, mają na celu natłuszczenie oraz ukojenie. Proszę szukać dermokosmetyków na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę – dostanie je Pani bez problemu w aptece. Warto skorzystać z całej serii kosmetyków do walki z problemami skórnymi – od szamponu, przez żel aż po balsam oraz kremy. Więcej informacji w naszym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/co-na-luszczyce-czy-i-jakie-leki-na-luszczyce-moga-pomoc. Poza preparatami aptecznymi może Pani również posiłkować się sposobami naturalnymi, wykorzystującymi siłę roślin. Silne działanie antyzapalne ma kurkuma – warto włączyć ją do codziennej diety, z pewnością wpłynie pozytywnie na stan skóry, z kolei ocet jabłkowy można wykorzystać do okładów. Również najzwyklejsza oliwa z oliwek może okazać się skuteczna jako emolient. Inne naturalne kosmetyki lecznicze pozna Pani w naszej infografice, serdecznie zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-egzeme-i-luszczyce. Jeśli chce Pani uniknąć kuracji sterydami, proszę pamiętać, że leczenie łuszczycy, to nie tylko kremy, maści oraz pielęgnacja – niebagatelny wpływ na poprawę jakości życia ma właściwa dieta, zatem warto pomyśleć o dietetyku, znającym problematykę tej choroby. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy