Czy możliwa jest łuszczyca moszny?

Czy łuszczyca może objąć skórę na worku mosznowym i skórę na penisie ? Na penisie są to czerwone plamy, na których skóra się łuszczy, na mosznie łuszczenie przypomina tzw. rybią łuskę. W pierwszej kolejności zmiany pojawiły się w okolicach pachwin, ale tutaj wyglądają one jeszcze inaczej - wystające poza obszar skóry czerwone grudki pokryte białą warstwą, mocno swędzi. Na głowie kilka punktowych plamek przypominających blizny, na których tworzą się płaty złuszczonego naskórka oraz za uszami (obydwoma) na samym dole tuż za zagięciu na tym małym skrzydełku - wykwity podobne jak na głowie. Naskórek łatwiej schodzi po umyciu skóry. Czy to może być łuszczyca ? Jeśli tak to jaki rodzaj ? Jeśli nie łuszczyca to jaka inna dermatoza może to być ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, po opisie stanu Pana skóry można stwierdzić, że możliwe jest występowanie u Pana łuszczycy, w tym na mosznie (łuszczyca narządów płciowych). Ciężko jednak dokładnie określić, jaka jest to choroba skóry i czy to na pewno łuszczyca, bez jej obejrzenia nie jest to możliwe. W celu zdiagnozowania dermatozy powinien się Pan udać do lekarza dermatologa, który zbada i wdroży odpowiednie leczenie zmian skórnych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/co-na-luszczyce-czy-i-jakie-leki-na-luszczyce-moga-pomoc

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-luszczycy

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-luszczyca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.