Czy przy łuszczycy mogą pojawiać się siniaki?

Dzień dobry, piszę z nietypowym pytaniem, bo być może ma ono jakiś związek ze zdiagnozowaną u mnie łuszczycą. Zachorowałem na nią dwa lata temu, po pół roku udało się ją wyciszyć. Teraz znów daje się we znaki, lecz zauważyłem nietypowe zachowania mojego organizmu. Wcześniej nigdy tak nie miałem, a ostatnio bardzo łatwo robią mi się siniaki, założenie okularów sprawia, że odkształcenia nad uszami, nosem zostają nawet 30 min po zdjęciu bardzo wyraźne. Czy to może być jakaś inna choroba i być może ona nasila ostatnio łuszczyce? Z góry dziękuje za odpwiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, siniaki nie są raczej objawem typowym dla łuszczycy, w związku z tym ich łatwe powstawanie może wiązać się z inną chorobą. Zazwyczaj powstają one u osób z kruchymi naczyniami krwionośnymi, dlatego w tym przypadku warto byłoby wykonać podstawowe badania krwi, które sprawdzą, czy istnieje prawidłowa ilość czynników krzepliwości oraz płytek krwi. Innym powodem może być niedostateczna ilość przyjmowanej witaminy K i C, które odpowiadają za nasze naczynia krwionośne.

Konieczna będzie także wizyta u lekarza, ponieważ takie siniaki mogą wskazywać na poważną chorobę, jaką jest białaczka.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/co-na-luszczyce-czy-i-jakie-leki-na-luszczyce-moga-pomoc

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-luszczycy

https://portal.abczdrowie.pl/program-terapeutyczny-luszczycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.