Dlaczego mam siniak w tym miejscu?

Witam, na szyi w miejscu gdzie znajduje się tarczyca zrobił mi się siniak, utrzymuje się już od dłuższego czasu. Nie odczuwam bólu w tym miejscu. Z jakiego to może być powodu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

siniaki pojawiają się na skutek uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych. Krew dostaje się do tkanek, w efekcie czego na skórze widzimy charakterystyczne zasinienie. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy dojdzie do uderzenia, urazu lub zbyt mocnego ucisku.

Czasem jednak wylewy podskórne pojawiają się samoistnie. Wówczas mogą być sygnałem świadczącym o tym, że dzieje się coś z wątrobą lub oznaką problemów z krzepliwością krwi. Inną możliwą przyczyną pojawiania się samoistnych siniaków są niedobory witamin, nieprawidłowa dieta oraz zażywanie leków zwiększających podatność na powstawanie zasinień. Dzieje się tak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, aspiryny lub leków przeciwzakrzepowych.

Czasem zdarza się tak, że skłonność do pojawiania się siniaków przekazywana jest genetycznie. Związane jest to z delikatnymi naczyniami krwionośnymi, które łatwo ulegają uszkodzeniu. Dobrze by było to jednak skontrolować u lekarza.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/siniec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.