Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

objawy, o których Pani pisze są niepokojące.

Samoistnie pojawiające się siniaki mogą świadczyć o problemach z krzepliwością krwi lub nadmiernej kruchości naczyń.

Ponadto mogą oznaczać niedobór witaminy C lub pojawiać się na skutek przyjmowania niektórych leków. Tendencja do powstawania siniaków może również wynikać ze skaz krwotocznych lub sygnalizować problemy z wątrobą. Zdarza się, że problem ten jest dziedziczny.

Z kolei światłowstręt występuje nie tylko przy chorobach oczu (zapaleniu spojówek, chorobach rogówki i tęczówki czy jaskrze), ale również przy niedoborach witaminy B2 lub podczas zapalenia opon mózgowych.

Bóle głowy i światłowstręt to także objawy migreny. W tym przypadku dodatkowo mogą pojawić się dreszcze, nudności, wymioty lub biegunki oraz ogólne osłabienie organizmu.

W związku z powyższym przyczyn może być bardzo wiele, więc postawienie diagnozy wiąże się z wizytą u lekarza. Proszę nie zwlekać.

Więcej o przyczynach samoistnych siniaków przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/siniec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy