Na co może wskazywać taki siniak na brodzie?

Dzień dobry, u mojego dziecka lat 10 bez żadnego urazu, uderzenia, wysiłku pojawiło się zasinienie na brodzie, bezbolesne, innych niepokojących objawów brak, o czym może to świadczyć?
KOBIETA, 33 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć pojawienie się siniaka ma zazwyczaj związek z urazem, to zdarzają się sytuacje, gdzie siniaki pojawiają się samoistnie. Wówczas mogą świadczyć o problemach ze zdrowiem.

Takie objawy mogą wskazywać obniżoną krzepliwość krwi, czyli hemofilię. Inne możliwe przyczyny to: anemia, białaczka, choroby wątroby, choroby nerek. Podatność na siniaki może również być jednym z objawów niedoborów witaminowych.

Dobrze więc byłoby udać się z dzieckiem do lekarza i wykonać podstawowe badania, by sprawdzić jego ogólny stan zdrowia.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/siniec.

Pomocny może okazać się także poniższy tekst:

https://portal.abczdrowie.pl/samoistnie-pojawiajace-sie-siniaki-moga-byc-grozne-sprawdz-o-czym-swiadcza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.