Co mogą znaczyć siniaki na plecach?

Dzień Dobry , zauważyłam że od jakiegoś czasu mam siniaki na plecach , z początku sądziłam , że przyczyną powstawania siniaków jest stanik , postanowiłam ograniczyć noszenie stanika do minimum , niestety siniaki w dalszym ciągu są na plecach , czy to możliwe , aby stanik pozostawiał siniaki na ciele zamiast odcisków , czy oby na pewno przyczyna siniaków jest stanik ..

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój związany z pojawieniem się siniaków na ciele, a w szczególności na plecach. Przyczyn takiego stanu może być wiele, gdzie wcale nie musi oznaczać to czegoś niepokojącego. Aby wykluczyć, bądź potwierdzić poważniejsze schorzenia, należałoby wykonać pewne badania.

Ze względu na odległość, bardzo trudno jest ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też warto by było wykonać diagnostykę, polegająca na oznaczeniu najważniejszych parametrów krwi, czyli pełną morfologię krwi z rozmazem manualnym oraz retikulocytami. Należałoby również oznaczyć czynniki zapalne, jak OB oraz CRP, a także parametry krzepnięcia krwi oraz d – dimery. Mając taki obraz wykonanych badań, można by spróbować ustalić źródło pojawiania się takich siniaków.

Czasami zdarza się sytuacja, ze wiele osób posiada predyspozycje do samoistnego tworzenia się krwiaków podskórnych i nie jest to związane z żadną chorobą ani przypadłością.

Istnieje podejrzenie, że noszenie źle dobranego biustonosza mogło pozostawić takie ślady w postaci siniaków.

Jednakże ze względu na odległość, trudno jest precyzyjnie ocenić Pani stan zdrowia, zalecamy więc konsultację u lekarza internisty. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz postępowaniu.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/siniec

https://portal.abczdrowie.pl/samoistnie-pojawiajace-sie-siniaki-moga-byc-grozne-sprawdz-o-czym-swiadcza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.