Dlaczego wolno wchłaniają mi się siniaki?

Witam mam 39 lat, pracuje fizycznie do tej pory nie było to dla mnie problemem bo miałam dużo energii, jednak od jakiegoś czasu bolą mnie biodra ogólnie nogi i jak tylko wracam do domu to jestem senna, ostatnio to wogole jakąś nie do życia wyniki mam ok zrobiłam już chyba wszystko tarczyca w tym ft3 i ft4 ok, morfologia, kreatynina, cholesterol i cukier też w normie usg brzucha też ogarnięte ostatnio sprawdzałam trzustke w rodzinie był zgon więc wolałam sprawdzić generalnie ok to co może jeszcze być przyczyną jakie ewentualnie mogłabym zrobić badania? Ciśnienie ok, sprawdzam codziennie nie wiem czy To ma znaczenie ale zauważyłam że wolniej dużo wolniej wchłaniaja mi się siniaki i krwiaki jak już sobie nabije.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane przez Panią dolegliwości wskazują niejednoznacznie na konkretną chorobę czy schorzenie. Nie podała Pani istotnych informacji, takich jak: od kiedy towarzyszą Pani te dolegliwości, czy cierpi Pani na jakieś choroby przewlekłe, przyjmuje na stałe leki, oraz czy miała Pani kiedyś problemy z siniakami, i czy siniaki powstają na całym ciele, czy tylko np. na nogach?

Tworzące się na ciele siniaki są efektem urazu, uderzenia, bądź ucisku, gdzie dochodzi wówczas do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i w efekcie przedostania się krwi do tkanek.

Prawidłowo, że wykonała już Pani pewne badania, jednakże proponujemy zagłębić diagnostykę o konkretne badania.

Co do dalszej diagnostyki proponujemy wykonać dodatkowo: układ krzepnięcia, d-dimery, fibrynogen, ferrytynę, kwas foliowy, retikulocyty oraz poziom witaminy B12. Na niektóre badania skierowanie może wystawić lekarz rodzinny. Wszystkie wyniki badań należy skonsultować z lekarzem. On zadecyduje o dalszym leczeniu oraz ewentualnym skierowaniu do poradni specjalistycznej.

Podobne schorzenia zostały opisane w artykułach na naszych serwisach:

https://portal.abczdrowie.pl/siniec oraz https://parenting.pl/o-jakich-chorobach-moga-swiadczyc-siniaki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.