Tworzenie się siniaków na ciele z niewiadomego powodu

Z niewiadomej przyczyny, co jakiś czas robią mi się siniaki na ciele. Np. dzisiaj mam na nodze, fioletowego sińca jakby ktoś mnie uderzył. Mój dziadek miał zawsze tak samo. Podstawowe badania krwi i tak dalej niezmiennie w normie. Czy mogę poprosić o wskazówki w tej sprawie?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie morfologię krwi (czy nie ma Pani za niskiego poziomu płytek) oraz ocenić układ krzepnięcia. Ewentualnie może Pani sprawdzić stężenie kortyzolu rano na czczo. Hiperkortyzolemia wiąże się z większą kruchością naczyń, ale pytanie czy ma Pani inne jej objawy. Sugerowałbym zgłoszenie się do lekarza, celem konsultacji. Kolejne pytanie - a może bierze Pani jakieś leki zmniejszające krzepliwość?

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz