Usunięcie tarczycy a niewydolność serca

mam takie pytanie bo nie wiem co mam zrobić dwa lata temu miałam częściowo usuniętą tarczyce z z guzkiem u sunięto też węzły chłonne teraz mam jeden duży płat który daje mi dużo nie pożądanych objawów jak ostatnio byłam u lekarza rodzinnego stwierdził mi nie wydolność serca i jeszcze na całym ciele mam siniaki które nie wiadomo z skąd się biorą i nie wiem co dalej z góry serdecznie dziękuje za pomoc pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Proszę skonsultować się z endokrynologiem, na wydolność serca w tym wieku trochę za wcześnie, więc powinna Pani działać jak najszybciej, aby swój organizm doprowadzić do "równowagi. Koniecznie trzeba ocenić płat w usg, a jeśłi schodzi za mostek warto rozważyć scyntygrafię lub CT klp. Dlaczego usunięto węzły chłonne, czy było podejrzenie nowotworu tarczycy? W przypadku objawów uciskowych leczeniem z wyboru jest leczenie operacyjne. Proszę wybrać się do endokrynologa, niech oceni, jaka opcja będzie dla Pani najlepsza, koniecznie trzeba wczesniej wykonać badania dodatkowe. Jeśli chodzi o siniaki, to proszę oznaczyć sobie układ krzepnięcia, być może ma Pani jakieś zaburzenia i ew. sprawdzić funkcję wątroby. A może bierze Pani jakieś leki zmniejszające krzepliwość krwi. Warto umówić się z dobrym lekarzem, który wskaże Pani najwłaściwszą drogę dalszego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz