Czy jest to przeciwwskazanie do zabiegu?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie zabiegu Dermapen. Chciałabym spłycić blizny potrądzikowe i zredukować przebarwienia pozapalne, ale moja skóra jest dość sucha i cienka. Czy jest to przeciwwskazanie do zabiegu? Dodam że 4 miesiące temu skończyłam kurację izotekiem. Pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zabieg Dermapen może być skutecznym sposobem na spłycenie blizn potrądzikowych oraz redukcję przebarwień pozapalnych. Należy jednak pamiętać, że jeśli skóra jest sucha i cienka, istnieje kilka kwestii, które powinno się wziąć pod uwagę.

Po pierwsze, istotne jest, aby skonsultować się z dermatologiem, który będzie w stanie ocenić stan skóry i zdecydować, czy zabieg jest odpowiedni w Pani przypadku. Z uwagi na suchą skórę, może ona być bardziej podatna na podrażnienia i zaczerwienienia, dlatego wskazane jest stosowanie nawilżających kremów przed i po zabiegu, aby złagodzić potencjalne skutki uboczne.

Sama kuracja izotekiem raczej nie powinna być przeciwwskazaniem, ponieważ minęło od niej ponad 3 miesiące.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/dermapen-wskazania-przeciwwskazania-opis-zabiegu-postepowanie-po-zabiegu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.