Czy to może być łuszczyca u 24-latki?

Witam, od 1,5 miesiąca zażywam izotek na trądzik na twarzy. Przed przyjmowaniem leku miałam również problem z ŁZS skóry głowy od -10 lat. Było na ten moment opanowane dzięki szamponowi Vichy. Po 3 tygodniach od brania izoteku w dawce 40mg/dzień wystąpiły na skórze głowy suche płaty skóry, przy próbie zdjęcia ich z głowy wychodzą razem z włosem. Czy to może być łuszczyca? Nigdy nie miałam tak suchej skóry głowy. Od przyjmowania kuracji mam też pochodne problemy związane z wysuszeniem, tylko że błon śluzowych.

Witam, nie licząc leczenia dermatologa proszę również udać się do specjalisty trycholog który również jest pomocny. Nic nie stoi na przeszkodzie udać się do dobrego specjalisty Naturopata który oceni objawy zleci odpowiednią diagnostykę oraz naturalne leczenie.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce dołączonej do opakowania leku Izotek możemy znaleźć informacje, które mówią, że do najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych po zastosowaniu izotretynoiny jest suchość skóry oraz suchość błon śluzowych.

Ponadto producent leku Izotek zaleca, aby od początku kuracji stosować maści i kremy nawilżające oraz balsamy do ust, ponieważ izotretynoina prowadzi do wysuszenia skóry oraz warg. Bardzo możliwe więc, że objawy, które Pani zauważyła, a więc suche płaty skóry na głowie mają związek z przyjmowanym lekiem.

W tym celu należy poradzić się lekarza prowadzącego. Być może konieczna będzie zmiana dawkowania.

Więcej na temat leczenia izotretynoiną przeczytać można w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/praktyczne-porady-dla-osob-leczonych-izotretynoina-doustna.

Poniżej umieszczamy również inne pytania o suchość skóry po Izoteku:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-po-izoteku-skora-sie-przesusza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-izotretynoina-po-zakonczeniu-kuracji-dziala-na-skore,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lzs-i-stosowanie-izotek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.