Czy mogę koło 15 przyjmować Izotek?

Dzień dobry, na dniach mam rozpocząć leczenie izotekiem. Dermatolog w zaleceniach napisała by przyjmować go raz dziennie (20mg) rano do śniadania. Ze względu na prace zmianową chciałabym przyjmować codziennie około godziny 15. Czy mogę tak przyjmować izotek? Jeśli tak, to czy coś się stanie jeśli zdarzy mi się jednego tygodnia przyjmować izotek o godzinie 15 a następnego o 14?
KOBIETA, 25 LAT 3 miesiące temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, pora przyjmowania tego leku nie jest na tyle ważna, co konieczność zażywania Izoteku z posiłkiem, ponieważ ten zwiększa biodostępność izotretynoiny. W związku z tym może go Pani zażywać po południu o wygodnej dla Pani godzinie, nie powinno to także stanowić problemu, kiedy jednego tygodnia będzie go Pani stosować o 14 a innego o 15. Oczywiście w razie wątpliwości, może Pani również skonsultować się ze swoim lekarzem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/izotek-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/praktyczne-porady-dla-osob-leczonych-izotretynoina-doustna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty