Jak należy przechowywać Izotek?

Czy izotek mogę przechowywać poza oryginalnym opakowaniem? Na przykład w kasetce na leki? Poza izotekiem mam też inne leki i posiadanie przy sobie kilku różnych opakowań zajmuje dużo miejsca.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami umieszczonymi przez producenta w ulotce leku Izotek lek ten należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu z uwagi na ochronę przed światłem. Ponadto temperatura przechowywania powinna być niższa niż 30 stopni.

W związku z tym lepiej nie ryzykować umieszczania go poza oryginalnym opakowaniem, gdyż może to doprowadzić do utraty właściwości tego leku.

Poniżej umieszczamy pytanie o przechowywanie leku Izotek wraz z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przechowywanie-leku-izotek-w-wysokiej-temperaturze-a-jego-skutecznosc.

Charakterystykę leku Izotek znaleźć można na naszej stronie pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/izotek-charakterystyka-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.